*|MC_PREVIEW_TEXT|*

Primele zile

CFMOTO HUNT THE WOLF

40 de riderii au acceptat provocarea lupului pentru această ediție specială a concursului CFMOTO HUNT THE WOLF.
Prologul a fost neașteptat de dur, pentru că startul a fost la 2 grade Celsius.
Rideri din întreaga lume s-au aliniat la startul uneia dintre cele mai dure competiții de ATV-uri din lume, organizată în ROMÂNIA!

Prima zi

Prima zi pe traseu a fost una dificilă, insa podiumul a fost completat doar de români. CFMOTO si-a facut loc printre primele locuri alături de raceri.

Clasamentul zilei

Horvath Levente - locul 5 - CFMOTO CFORCE 1000 (ROMANIA)
Lungu Radu - locul 15 - CFMOTO CFORCE 1000 (ROMANIA)
Stanciu Anatoli - locul 22 - CFMOTO CFORCE 1000 (ROMANIA)
Marko Jovanovic - locul 38t - CFMOTO CFORCE 1000 (BELGIA)

După numai 1.45 h, românul Bistrian Cosmin a ajuns primul la linia de sosire, doar alți 15 rideri au reușit să ajungă la sosire în cele 3.5h permise. Ei au obținut numărul total de puncte, în timp ce toți ceilalți piloți au primit punctele pe care le-au obținut până la sfârșitul cursei. Au fost mai multe răsturnări, dar din fericire doar răni ușoare.

A doua zi

În a doua zi de cursă, doar 35 de rideri au plecat să înfrunte lupul la Hunt The Wolf. Gradul de dificultate al traseelor din această zi a fost mult mai mare, la fel ca și timpul alocat pentru finalizarea totală a traseului, care a fost de 05:25:00.

Inferno, numele traseului, a fost literalmente un iad pentru rideri, la fel și coborârea de la mănăstire. Pilotul lui ATH Racing, Bistrian Cosmin, a încheiat prima cursă de astăzi cu o clear pass.

Radu Lungu a trecut mai greu prin #inferno, dar la mică distanță de Levente. Ei au reușit să depășească acest obstacol dificil și să se plaseze pe locurile 6 și respectiv 7 pe CFMOTO CFORCE 1000 fără prea multe dificultăți.

În această zi, doar 14 piloți au ajuns la linia de sosire în intervalul de timp permis de cinci ore și jumătate. Încercările multor piloți de a scăpa din așa-numitul „inferno” au fost deosebit de impresionante. Canionul stâncos s-a dovedit a fi super dificil pentru acei rideri care nu au abilități excelente. Au fost multe răsturnări astăzi și, din păcate, și câteva accidentări care au dus la abandonul cursei, ceea ce înseamnă că terenul de start este din ce în ce mai mic pe zi ce trece.

Radu Lungu - locul 6 - CFMOTO CFORCE 1000 (ROMANIA)
Horvath Levente - locul 7 - CFMOTO CFORCE 1000 (ROMANIA)