*|MC_PREVIEW_TEXT|*

Ditrocks 2022 are un câștigător: Teodor Kabakchiev! Jozsa Norbert

și Sonny Goggia pe podium!

După 3 zile la Ditrocks 2022, Teodor Kabakchiev este marele câștigător al cursei! Riderul din Bulgaria a preluat conducerea de la Prolog și a rămas în fața lotului tot weekendul!

Chiar și în ultima zi, Teo a avut 6 minute în fața celui de-al doilea rider la linia de sosire, Sonny Goggia! Pe locul 3 astăzi a fost riderul AG Racing Team cu numarul 89 – Alfredo Gomez, dar, din păcate pentru el, cursa s-a încheiat cu o zi înainte din cauza unei roți rupte la CP2.

Încă în cărț,i și a ales să concureze inteligent astăzi, a fost Jozsa Norbert Levente de la Master Bike Cluj, care a terminat pe locul 2 la general.

Varga Zsolt, Raul Patrau si Ciprian Codrut au ocupat pozitia de Top 6 in clasamentul general, amândoi fiind pilotii GoRacing – NordicaMoto!

Zdenek Cyprian a avut propria ligă, a fost cu 51 de minute mai rapid decât Stroisteanu Bart care a declarat că Ditrocks este o adevărată cursă Hard Enduro – Enjoyable! Varga Akos se ridică pe podium la clasa VETERANI.

Grigoras Maria – Rider-girl a lui Master Bike Cluj a avut din nou o performanță impecabilă la clasa de Fete, și din nou, la Clasa Hobby, unde a concurat cu băieții, ocupând locul 7 în clasamentul general! LA DOAR 14 ANI!

Pe podiumul FETELOR se află Mares Celine și Radu Alexandra. Kovacs Dora și Badau Diana, care se poziționează în Top5.

Bătălia pentru victorie la Clasa EXPERT a fost între Ilyes Zakord Szilvester și Guiman Gheorghe! La final, Ilyes a avut aproape 4 minute între el și pilotul Motokron, Guiman. Pe locul 3 este Botoaca Andrei Nicusor.
Nu este o surpriză, Radul Gadola a obținut locul 4, concurând cu tinerii! Liszka Roland a intrat în Top5!

Un alt talent tânăr din clasa HOBBY, este Ott Kornel Jun. și el pilot Master Bike Cluj. El și beta lui de 200cc au avut o mega cursă, câștigând toate cele 3 zile de concurs! La 3 minute si 47 de secunde este Sulica Lucian Florin urmata de Hambasan Vlad Casian. În Top5, Kiss Sebastian și Sturza Alexandru Gabriel.