*|MC_PREVIEW_TEXT|*

Logo

GASGAS – LOCUL AL II-lea la Hard Enduro Arsenal 2023!

A început sezonul de hard enduro la fel și competițiile naționale. Hard Enduro Arsenal a fost prima competiție de acest gen din acest an.

Competiția de hard enduro s-a desfășurat în weekend, iar pilotul susținut de GASGAS ROMANIA, Jozsa Norbert Levente, pilot GASGAS, a câștigat locul doi pe podium. Teodor Kabakchiev este marele câștigător!

Un început bun pentru Jozsa Norbert Levente care a ocupat locul doi la puțin peste 6 minute în spatele lui Teo. "A fost grozav. Din nou ne-am adunat cei trei și a fost mult mai emoționant. A fost o zi rapidă, cu câteva secțiuni tehnice, dar per total a fost distractiv! O modalitate bună de a începe sezonul! Motorul s-a comportat impecabil, fără probleme", a spus pilotul.

La 5 minute în spatele lui Norbi se afla David Ciprian, care a revenit în acțiune după ce s-a accidentat anul trecut chiar la Arsenal Park, în ultima zi de cursă. Se pare că este într-o formă bună și sezonul abia începe!

În Top 5 îl avem pe Raul Pătrău de la Nordica Moto care a reușit să-i pună 5 minute în fața lui Dieter Rudolf – X-Grip.

GASGAS, locul doi tot printre veterani

A câștigat clasa EXPERT! Puștiul este rapid și cunoaștem nivelul de clasă EXPERT de la Hard Enduro Arsenal! Marin Raul Marian de la MOTOKRON este cu 5 minute în urmă, iar pe locul 3 se află Raul Gadola de la Master Bike Cluj. NISTOR OVIDIU IULIAN si DUMITRU IOAN intră în Top5.

Vechea bătălie nu îmbătrânește niciodată, Zdenek Ciprian termină în fața lui Stroisteanu Bart și GASGAS. Cei doi aveau o ligă proprie. Pe podiumul VETERANILOR, pe locul 3 se află și HOSTYANSZKI TIBOR. ORZAN GHEORGHE și GRIGORAȘ GABRIEL sunt în Top5.

Cea mai rapidă fată a fost Maria Grigoraș! Din nou, a făcut un Top10 la clasa HOBBY, o clasă cu peste 80 de piloți! A doua cea mai rapidă fată este Celine Mares, urmată de sora ei Mares Alissa Maria. PALUCH FUCIK JOANNA URSZULA și NISTOR HANNA BIANCA sunt în Top5.

Cursa ghidon la ghidon la HOBBY, unde SULICA LUCIAN FLORIN este cu aproape 2 minute mai rapida decat ALIONESCU IOAN ANDREI. STERP ILIE urcă pe podium! ASMUSSEN NILS și KOZAK DAMIAN au reușit să intre în Top5.